Rusko za tři roky zničilo 26 tisíc tun zakázaných potravin z dovozu. Skončily pod buldozerem

Už tři roky platí ruský zákaz dovozu zemědělských výrobků ze západních zemí. Moskva tato opatření zavedla po vyhlášení sankcí, které byly reakcí na okupaci Krymu, podíl na válce v Donbasu a sestřelení malajsijského letadla nad východní Ukrajinou.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K likvidaci zakázaného zboží Rusko používá buldozery, které potraviny rozdrtí a zahrnou hlínou.

K likvidaci zakázaného zboží Rusko používá buldozery, které potraviny rozdrtí a zahrnou hlínou. | Foto: Federal Service for Veterinary and Phytosanitary Surveillance in Belgorod region | Zdroj: Reuters

Ruská potravinářská inspekce – Rosselchoznadzor – oznámila, že její pracovníci za tři roky zničili 26 tisíc tun potravin, které se dovozci pokoušeli do Ruska propašovat ze zemí na černém seznamu.

Mezi ně patří země Evropské unie, Spojené státy, Kanada, Austrálie, Norsko a také země, které se k sankcím proti Rusku připojily – Island, Černá Hora, Albánie, Lichtenštejnsko a Ukrajina.

Obchodníci často využívají unie mezi Běloruskem a Ruskem a západní potraviny se pokoušejí v Rusku prodat jako běloruské. K likvidaci zakázaného zboží Rusko používá buldozery, které potraviny rozdrtí a zahrnou hlínou.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme