Rusko se stalo 156. členem Světové obchodní organizace. Po 18 letech snažení

Rusko dnes oficiálně vstoupilo do Světové obchodní organizace. Dlouholetá vyjednávání tak skončila úspěchem a na obchodní spolupráci s Ruskem v nových podmínkách se těší i zástupci Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská Duma schválila připojení Ruska k WTO | Zdroj: Reuters

„Dnes, po osmnácti letech vyjednávání, se Ruská federace stává členem Světové obchodní organizace. Pro obchodní vztahy mezi Evropou a Ruskem je to skvělá zpráva,“ řekl komisař Evropské unie pro obchod Karel De Gucht.

Počínaje dneškem bude Rusko muset začít plnit všechny závazky, která s organizací dohodlo. Patří mezi ně mimo jiné úprava celních sazeb nebo také otevření ruského trhu evropskému zboží a službám.

Ruští kritikové se bojí, že členství v obchodní organizaci zemi uškodí. Levnější dovoz a větší konkurence prý povedou k větší nezaměstnanosti a krachování ruských společností.

Evropská unie si naopak myslí, že ruské hospodářství se pod vlivem nových pravidel rychleji modernizuje a nové příležitosti přinese právě i ruským společnostem.

Tea Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme