Ruský poslanec chce zavést embargo na Coca-Colu nebo Pepsi. Kvůli sankcím

Jeden z ruských poslanců navrhuje zakázat dovoz amerických limonád. Rozšíření protizápadních potravinových sankcí by se mělo týkat Coca-Coly nebo Pepsi. Podle poslance totiž obě společnosti sponzorují americké politiky, kteří zavedli sankce proti Rusku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Coca-Cola (ilustrační foto)

Coca-Cola (ilustrační foto) | Foto: Simona Bartošová

S návrhem na zákaz legendárních amerických nápojů vystoupil předseda Strany důchodců Igor Zotov, který napsal dopis premiéru Dmitriji Medvěděvovi.

Argumentuje v něm nejen politickými, ale také zdravotními a ekonomickými důvody. Americké limonády podle něj nesmírně škodí lidskému zdraví a jejich výrobci navíc zabrali 40 procent ruského trhu s nápoji.

Tento podíl by po jejich vykázání z Ruska připadl domácím firmám, což by podpořilo vládní program nahrazení dovozu ruskými produkty.

Obě zmiňované americké společnosti ale své limonády vyrábějí v Rusku a sankce se na ně nevztahují.

Martin Dorazín, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme