Rusnok se sešel se šéfem Nomury soukromě

Pondělní setkání ministra financí Jiřího Rusnoka s šéfem Nomury Džuničim Udžiiem v Tokiu bylo soukromou schůzkou. Radiožurnálu to řekla mluvčí ministerstva Jana Vargová poté, co se s Jiřím Rusnokem telefonicky spojila. Nemění to ale nic na faktu, že ministr jednal s Nomurou o usmíření, aby se naše země vyhnula případné další prohře u mezinárodního arbitrážního soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

IPB banka | Foto: Jan Rosenauer

Nomura žaluje český stát za poškození své investice v bývalé Investiční a Poštovní bance. Za porušení dohody o ochraně investic požaduje náhradu ve výši 30 až 40 miliard korun.

"Jak ministr financí řekl doslova, v rozhovoru jsme se kromě jiného dotkli také problému podané žaloby. Shodli jsme se na skutečnosti, že nemá smysl uzavírat žádnou možnost řešení. Na schůzce jsme nedojednali žádné konkrétní postupy, ani žádné případné další kroky", tlumočila Radiožurnálu telefonický rozhovor s ministrem Rusnokem jeho mluvčí Jana Vargová.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme