Růst podniků zpomalil

Domácí průmyslové podniky zbrzdily. Růst jejich produkce byl v březnu v meziročním srovnání pouze 4 celá a jedna desetina procenta. Přitom o měsíc dřív - tedy v únoru - dosáhlo tempo růstu ve srovnání s loňskem téměř 6 procent. Podle analytika společnosti BBG Finance Patrika Chovance, se ale nejedná o žádný razantní pokles.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Naopak důležité je, že naše podniky dlouhodobě zvedají produkci současně s vyšší produktivitou práce. "Bohužel je nutné poznamenat, že tato zvýšená produkce s sebou nese i zvýšenou nezaměstnanost, která se může i nadále zvyšovat. Podniky musí neustále zápasit se silnou korunou, která jim samozřejmě snižuje tržby ze zahraničí."

Přehrát

00:00 / 00:00

Patrik Chovanec: Přináší to zvýšenou nezaměstnanost

Celní nedoplatky vzrostly ke konci března na 7 a půl miliardy korun. Koncem loňského roku činily sedm miliard. Jenom v letošním roce zatím obchodníci nezaplatili více než miliardu korun. Oznámila to mluvčí ředitelství cel Ivana Bednářová s tím, že omezit tyto nedoplatky na minimum by měla novela celního zákona, která vstoupí v platnost 1. července.

Markéta Kaclová, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme