Rybáři mají dobrý rok, vánoční kapři ale mírně podraží

Kaprů na vánoční trh by měl být v Česku dostatek. V polovině podzimních výlovů to odhaduje Rybářství Třeboň, které je největším producentem sladkovodních ryb v Evropě. I když letošní rok hodnotí rybáři jako dobrý, vánoční kapři nejspíš o něco podraží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třeboňští rybáři zahájili výlov největšího českého rybníka Rožmberka | Zdroj: ČTK

Loni třeboňští rybáři doporučovali obchodníkům prodávat kilo kapra I. třídy za maximálně 79 korun, výběrového pak o deset korun dráž.

„Letos bude nepatrně dražší, protože nás tloukly ceny krmiva, zejména obilovin, a všechny ostatní vstupy do rybářské výroby se prodražily,“ řekl Radiožurnálu předseda představenstva Rybářství Třeboň Jan Hůda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaká bude letošní produkce kaprů, řekl Radiožurnálu předseda představenstva Rybářství Třeboň Jan Hůda

Produkce bude podle něj průměrná nebo mírně nadprůměrná, rybám totiž alespoň na Třeboňsku přálo počasí. Kaprů by tak měl být na vánočním trhu dostatek.

„I za cenu, kdyby ryb bylo méně, že omezíme export, jich pro český trh rozhodně bude dost,“ ujistil Hůda.

Největší dodavatel sladkovodních ryb v Evropě ročně vyprodukuje zhruba 3200 tun tržních ryb, z toho na podzim jich vyloví 2200 tun, převážně kaprů.

Od poloviny října do listopadu pak třeboňské rybáře čekají výlovy zhruba tří stovek rybníků ze 460. Sezonu letos zakončí výlovem dalšího známého rybníka Svět ve dnech 19. a 20. listopadu.

Pavel Polák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme