Rychlé řešení krize v Calais požadují i britští dopravci. Prodělávají miliony

Situace na francouzské straně tunelu pod kanálem La Manche zůstává napjatá. V noci odtamtud policie vytlačila asi 1700 běženců. Ti se už řadu týdnů snaží překonat plot a naskočit na vlaky, které jedou směrem do Velké Británie. Britské firmy teď vypočítávají škody, které jim opakovaná přerušení provozu v tunelu kvůli uprchlíkům způsobují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na britské straně tunelu brání provozu kolony zaparkovaných kamionů | Zdroj: Reuters

Britská vláda nabídla Francii pátrací psy a také dodávku zvláštního plotu, který se běžně používá jako ochrana proti teroristickým útokům.

Britské firmy vidí v uprchlické krizi v Calais i ohrožení vlastního zisku. Kvůli konfliktům policie s běženci se vlaky pod kanálem La Manche zpožďují a na britské straně tunelu brání provozu na příjezdové dálnici kolony zaparkovaných kamionů.

Dodávky zboží se můžou zpozdit a méně trvanlivé potraviny vyhodit. Přímé ztráty nákladních dopravců podle jejich národní britské asociace dosahují několika milionů liber denně.

Itálie o víkendu zachránila další běžence, jejich náporu stále čelí Calais

Číst článek

Eurotunel (Eurotunnel) | Foto: Michal Jindra

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme