Zisk společnosti Sazka meziročně klesl o 58 procent. Ve třetím čtvrtletí zůstal online prodej vysoký

Čistý zisk sázkové společnosti Sazka Group ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka za první tři čtvrtletí meziročně klesl o 58 procent na 90,4 milionu eur (2,38 miliardy korun). Hrubé tržby z přijatých sázek vzrostly o čtyři procenta na 1,42 miliardy eur (37,4 miliardy korun). Společnost to v pondělí oznámila na svém webu.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

profimedia-012104066_191122-105422_dok.jpg

Sazka Group stoprocentně vlastní českou společnost Sazka a má podíly v dalších evropských sázkových firmách. (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

„Všechny naše podniky obchodovaly ve třetím čtvrtletí dobře. Opatření proti šíření koronaviru byla zmírněna a online prodej zůstal vysoký. Rychlý návrat k normálnímu obchodování ukazuje na odolnou základní poptávku po našich produktech,“ uvedl generální ředitel společnosti Robert Chvátal.

‚Můžeme postavit ekonomiku zpět na nohy.‘ Summit EU schválil spojení unijních peněz a vlády práva

Číst článek

Sazka Group stoprocentně vlastní českou společnost Sazka a má podíly v dalších evropských sázkových firmách. V červnu se stala většinovým majitelem rakouské loterijní společnosti Casinos Austria, když v ní zvýšila svůj podíl na 55,48 procenta. Sazka Group také vlastní 40 procent v největší řecké sázkové firmě OPAP a 32,5 procenta v italské společnosti LottoItalia.

Na podzim Sazka Group oznámila, že se uchází o licenci k provozování britské národní loterie. Předsedou britského týmu pro výběrové řízení se stal britský podnikatel Keith Mills, který sehrál klíčovou roli v tom, že Londýn získal pořadatelství olympijských her v roce 2012.

Loni skupina zvýšila čistý zisk meziročně o 35 procent na 311 milionů eur (8,3 miliardy korun). Hrubé tržby z přijatých sázek stouply o šest procent na 1,91 miliardy eur (50,9 miliardy korun).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme