Sázkařské společnosti přijaly za pololetí víc sázek než loni. V kurzu je hlavně fotbal a tenis

Češi v prvním letošním pololetí sázeli více než loni. Některým sázkařským společnostem se tržby zvýšily o desítky procent. Růst firmy očekávají také v příštím roce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sázková kancelář (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Například Fortuna získala v prvním pololetí sázky za téměř 276 milionu eur, tedy zhruba sedm miliard korun.

Oproti stejnému období předchozího roku je výsledek lepší o 20 procent. A to i přes to, že letos, na rozdíl od loňska, se nekonala významná sportování událost, jako jsou třeba olympijské hry. Nárůst příznivě ovlivnilo on-line sázení přes internet a mobilní telefony.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se v prvním pololetí vedlo sázkařským společnostem, zjišťoval Jan Beneš

„Hlavním důvodem je růst segmentu internetového sázení, k čemuž výrazně pomohlo spuštění internetového sázení v Polsku začátkem minulého roku a také zrušení manipulačního poplatku v České republice začátkem tohoto roku ,“ vysvětluje analytik J&T Banky Milan Lávička.

Tržby loňského roku zřejmě překoná také společnost Chance. Konkrétní čísla za první pololetí zatím nezveřejnila, ale předpokládá růst, i když je letošek sportovně chudší než loňský rok.

Největší zájem je o fotbal

U sázkařů jako obvykle vede fotbal. Lidé podle informací společnosti Chance neváhají vsadit částky kolem 200 tisíc korun. Následují hokejové a tenisové sázky. Fotbal je ale dominantní i u dalších firem. Fortuna sází právě na mistrovství světa v Brazílii v příštím roce a očekává další růst tržeb.

Například u společnosti Tipsport se fotbal podílí na všech sázkách 35 procenty. U Chance tvoří zhruba polovinu všech přijatých sázek. A to navzdory tomu, že letos se nehrálo mistrovství světa nebo Evropy ve fotbale.

Přesná čísla, kolik sázek přijal Tipsport v první polovině roku, firma nezveřejňuje. Odhaduje, že tržby Tipsportu jsou mírně vyšší než loni. Společnost zaznamenává nárůst v oblasti takzvaných internetových live sázek.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme