Sázkové kanceláře čekají žně. Biatlon, halová atletika a Davis Cup

Výhry a prohry čekají ode dneška nejen sportovce, ale i sázkaře a sázkové kanceláře. Během pár dnů budou totiž v Česku velké sportovní akce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sázková kancelář (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Lidé už začali sázet na světový šampionát v biatlonu, který dnes začíná ve Finsku. Sportovci ale dnes ještě nesoutěží, takže zájem není zatím tak velký.

„Evidujeme sázky zhruba za 60 tisíc korun, ale samozřejmě z pohledu sázkařů nabyde mistrovství na zajímavosti až prvním závodem,“ říká mluvčí sázkové kanceláře Chance Markéta Světlíková.

„Co se týká Davis Cupu nebo evropského mistrovství v halové atletice, tak začínají až koncem týdne, takže tam se sázky zatím příliš nerozjely.“

Halové mistrovství Evropy v atletice se koná v Praze. A to od zítřka do neděle a v pátek začíná v Ostravě Davis Cup.

„Čím blíž k akci jsme, tím vyšší celkové vklady jsou,“ potvrzuje i Petr Šrain z Fortuny.

„Každopádně bavíme-li se o nějakých průměrných vkladech, průměrných sázkách na jednom tiketu, tak jsou dlouhodobě konstantní, příliš se neliší. Pohybují se zhruba kolem 180 korun na jeden tiket.“

Nejvíce láká fotbal a hokej

Oblíbené jsou sázky na fotbal a hokej a sázkové kanceláře se shodují v tom, že mistrovství ve fotbale a hokeji lákají více lidí. Ale i sporty, které nejsou tolik v centru pozornosti, táhnou.

„V těchto případech se většinou budeme bavit o sázkařích, kteří patří mezi patrioty, a sázejí na sporty, kde máme úspěšné české sportovce a medailové naděje,“ dodává Šrain.

„Takže se tam se to určitě v řadě případů bude potkávat, protože atraktivní bude atletika a lidé budou sázet na Pavla Masláka. Stejně tak na Veroniku Vítkovou v biatlonu.“

I na méně obvyklé sporty mají sázkové kanceláře ve svých týmech experty.

„Náš tým bookmakerů je poměrně obsáhlý. Máme tam samozřejmě specialisty. Je tam větší počet lidí, kteří se zabývají fotbalem, hokejem a tenisem, což jsou tři nejzajímavější sporty z pohledu sázení."

„Ale máme i specialisty na řekněme trošičku méně zajímavé sporty, takže není to nic složitého. Tým je na to připraven,“ doplňuje Markéta Světlíková z Fortuny.

Teď budou souběžně celkem tři akce, ale tříštění zájmu sázkařů se kanceláře nebojí. Protože každý má své oblíbené soutěže.

Navíc Davis Cup a atletika se konají v Česku - to je pro české sázkaře atraktivní. A další výhodou je i to, že se nekoná v jiném časovém pásmu, takže soutěže, na které si lidi chtějí vsadit, se konají v pro ně přijatelný čas.

mkp, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme