Sázkové kanceláře chtějí v červenci spustit číselné loterie

Konkurenti největší loterijní společnosti v Česku chtějí využít příležitost, kterou jim nabídly problémy zadlužené Sazky. Zatímco věřitelé Sazky řeší její další osud poté, co skončila v konkurzu, další hráči na trhu se s ní chtějí poměřit na poli číselných loterií. Sázková kancelář Tipsport chce svoji loterii spustit v pondělí 11.července. Na polovinu příštího měsíce plánuje stejný tah i Fortuna. A podobné plány mají i nejméně dvě další firmy - Synot Tip a Chance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Synot Tip Aréna | Foto: Tomáš Adamec

Číselné loterie mají v České republice velkou tradici, jsou nejpopulárnější a nejvíce prosperující.

Loterijní společnosti si mohou konkurovat důvěryhodností společnosti, s její velikostí a na zvoleném typu hry, aby sázející pochopil jasný princip a měl jistotu ve vyplácení výhry.

Přehrát

00:00 / 00:00

Barták.mp3

„Chování managementu Sazky nasvědčovalo tomu, že problémy přijdou, že přijít musí a je logické, že nastupuje konkurent, který se bude snažit získat trh alespoň částečně pro sebe,“ říká prezident Sdružení zábavního průmyslu Zdeněk Barták.

Současný vývoj legislativy takovým plánům ale podle Bartáka nenasvědčuje: „Poslanci právě odhlasovali podobu novely loterijního zákona, která úspěšně trestá legální provozovatele a ponechává v podstatě nezměněný prostor nelegálním provozovatelům, což může být pro tyto firmy do jisté míry komplikace.“

Sazka bude svoji loterijní činnost provádět úspěšně dál nebo nové loterie budou úspěšnější.

„Je docela možné, že Sazka po své rekonstrukci bude provozovat svoji loterní činnost dál. Je také možné, že to nestihne a nové loterie budou úspěšnější nebo budou stejně úspěšné, že trh přejde na nové firmy. Pro sázejícího je důležité, aby to byl solidní partner, důvěryhodný hráč, aby ho loterie nenutila k nějakým nezřízeným sázkám, aby byla vyrovnaná, vyvážená a aby byly výhry, které hráč ocení,“ dodává Barták.

ČRo, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme