Videokonference se Schillerovou, ministři financí Evropské unie na ní schválili podporu kurzarbeitu

Ministryně financí Alena Schillerová se v úterý zúčastnila videokonference ministrů financí Evropské unie. V poslední době čelila za kritice za nízkou účast, podle médií byla důvodem její špatná angličtina. Ministři financí unijních zemí na konferenci schválili záměr Evropské komise na využití 100 miliard eur na podporu kurzarbeitu.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO)

Alena Schillerová | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Na dnešní videokonferenci Rady ECOFIN jsem se vyslovila proti stávajícímu návrhu na vytvoření Záručního fondu EIB. Obavy mám ze ztrátovosti připravovaných finančních operací i z vysokých poplatků za správu fondu a externích nákladů EIB. Jsou to další výdaje pro členské státy,“ napsala Schillerová v úterý večer na svůj twitter. Společně s ní na konferenci Česko reprezentovala i náměstkyně Lenka Dupáková.

Na jednání, které proběhlo v úterý dopoledne, schválili ministři mimořádný nástroj SURE, jehož cílem je pomoci pracovníkům s udržením zaměstnání během krize. „Nástroj bude klíčovou záchrannou sítí na ochranu pracovních míst a pracovníků, jelikož zajistí, aby členské státy měly k dispozici nezbytné prostředky na financování opatření v zájmu řešení nezaměstnanosti a ztráty příjmů, jakož i některých opatření souvisejících se zdravím,“ uvedl po jednání chorvatský místopředseda vlády a ministr financí Zdravko Marić.

Schillerová a angličtina? Od března jednala s unijními ministry jen jednou. ‚Byla ve sněmovně,‘ zní z úřadu

Číst článek

SURE je jedním ze tří záchranných nástrojů v celkové hodnotě 540 miliard eur, které se mají zaměřit na pracovní místa a pracovníky, podniky a členské státy, na nichž se 9. dubna 2020 dohodla Euroskupina. Vedoucí představitelé EU tuto dohodu potvrdili 23. dubna a vyzvali k tomu, aby balíček začal fungovat nejpozději od 1. června 2020.

Ministryně Alena Schillerová čelila kritice kvůli své nízké účasti na videokonferencích ministrů financí Evropské unie. Z posledních osmi schůzek se zúčastnila jen dvou. Podle informací Hospodářských novin se Schillerová jednáním vyhýbá kvůli špatné angličtině.

sto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme