Schröder radí více propojit českou a německou ekonomiku

Za velmi důležité propojení ekonomik Česka a Německa považuje německý kancléř Gerhard Schröder mladoboleslavskou škodovku. Deset let po vstupu koncernu Volkswagen prodá Škoda auto dva a půlkrát více vozů ročně. Zároveň nejvíce vozů vyváží podnik právě do Německa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kancléř Schröder, který si dopoledne prohlédl provoz automobilky, dodal, že taková úspěšná spolupráce má také vliv na přistoupení naší země k Evropské unii.

"Můžeme vycházet z toho, že Češi budou v první skupině zemí, které vstoupí do Evropské unie. Jak víme, Česko udělalo velký pokrok ve vstupních jednáních. Není to žádné překvapení při této průmyslové kultuře. Bylo by dobré už v této fázi přibližování se evropské patnáctce blíže spolupracovat, provázat ekonomiku se zeměmi Unie, Tento projekt je toho příkladem. Úspěšné propojení ekonomiky kandidátské země s ekonomikou země Evropské unie se po připojení státu ještě zlepší."

Po setkání s premiérem Milošem Zemanem na zámku Sychrov německý kancléř uvedl, že obě země mají odlišný názor na bezpečnost jaderné elektrárny Temelín. Zdůraznil ale, že Česká republika si o své energetické politice rozhodne sama a Německo jí kvůli Temelínu nebude klást překážky na cestě do Evropské unie. Oba premiéři považují v této věci za rozhodující proces z Melku, který zaštítila Evropská komise.

Při návštěvě spolkového kancléře Gerharda Schrödera došlo podle prvního místopředsedy Senátu Přemysla Sobotky k porušení mezinárodního protokolu o státní návštěvě. Stejný názor mají i liberecký primátor Jiří Kitner a hejtman Libereckého kraje Pavel Pavlík, kterým se nelíbilo, že se Schröderova návštěva odehrála bez účasti nejvyšších představitelů města a kraje, což podle nich není v souladu s mezinárodním protokolem.

Markéta Kaclová, Lenka Šumová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme