Schůzka k rozpočtu nejdříve zítra večer

Nejdříve zítra večer se podle předsedy sněmovního rozpočtového výboru Vlastimila Tlustého uskuteční schůzka nejvyšších představitelů ČSSD a ODS k návrhu rozpočtu na příští rok. Schůzka, kterou navrhla ODS, by měla vyjasnit postoje obou stran k očekávaným výnosům z prodeje telekomunikačních licencí a pravděpodobně dát i impuls k rozšíření opoziční smlouvy o dodatky k novým rozpočtovým pravidlům, podle kterých je sestaven rozpočet na rok 2001.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O potřebě doplnit opoziční smlouvu hovořil včera předseda ODS Václav Klaus. Změna rozpočtových pravidel, která souvisí s financováním veřejné správy, byla podle něj provedena pět měsíců po podepsání dodatků k opoziční smlouvě a fakticky vede ke změně účetnictví státního rozpočtu. Rozpočet na příští rok, který je již podle nových pravidel sestaven, zahrnuje operace se státními finančními aktivy, tedy například i ztrátu Konsolidační banky. Následně se tedy v rozpočtu zvýšil i schodek na téměř 50 miliard korun.

ODS má k rozpočtu několik dalších vážných výhrad. Jde o případný posun spotřebních daní z pohonných hmot a o to, jak se to projeví v rozpočtových příjmech, a o využití vládou předpokládaného přijmu 20 miliard z prodeje telekomunikačních licencí, uvedl příklady výhrad ODS její předseda.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme