Sdružení Zelený ostrov uplatnilo pohledávku za Sazkou za 8 miliard

Konečnou podobu věřitelského výboru Sazky významně ovlivní na poslední chvíli přihlášená pohledávka občanského sdružení Zelený ostrov. Sdružení přihlásilo do insolvenčního řízení s loterijní společností největší pohledávku - přes 8 miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sazka | Foto: Filip Jandourek

Přes Zelený ostrov putují ze Sazky peníze na splácení vysočanské O2 arény. O platnost pohledávky se ale zřejmě strhne boj. Zelený ostrov vlastní sportovní svazy jako akcionáři Sazky a ti nejsou jednotní v názoru, jestli sdružení má na přihlášení pohledávky právo.

O sporných dluzích bude od příštího týdne rozhodovat insolvenční správce Josef Cupka. Jejich soupis by měl předložit nejpozději 11. května.

Insolvenční soud je teď došlými přihláškami věřitelů zavalen. Přestože lhůta pro jejich podání skončila, soudní úředníci nestíhají všechny zpracovávat a zveřejňovat v insolvenčním rejstříku. Zatím jich prošli přibližně třetinu.

Igor Maňour, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme