Šedivý bude šéfem dozorčí rady Housing and Construction

Ministerstvo dopravy a spojů dnes uzavřelo s izraelskou firmou Housing and Construction dohodu, která obě strany zavazuje k dalšímu vyjednávání o úpravách realizační dohody výstavby dálnice D47. Housing and Construction bude ode dneška nově zastupovat, a to i při jednáních s vládou, bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Šedivý | Foto: Stanislav Zbyněk

Jak řekla Radiožurnálu mluvčí ministerstva Ludmila Roubcová, definitivní podoba smluvních dokumentů musí být hotova do 28.února. "19. března 2003 ministerstvo dopravy předloží vládě k projednání konečný návrh realizační dohody a dalších smluvních dokumentů nezbytných k realizaci projektu, smlouvy o financování, výstavbě, opravě a údržbě, přímé dohody," upřesnila mluvčí. V případě, že vláda materiál schválí, mělo by podle ní dojít k realizaci projektu.

Sporný projekt výstavby dálnice D47 z Lipníka nad Bečvou do Ostravy je ovšem v současné době vyšetřován policií. Minulá sociálnědemokratická vláda premiéra Miloše Zemana o něm rozhodla bez výběrového řízení, protikorupční služba proto prověřuje zda vládní rozhodnutí neprovázely úplatky.

Bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý se stane se šéfem dozorčí rady české pobočky Housing and Construction. Jak uvedl, smlouvu zatím nepodepsal, má se ještě dohodnout na konkrétních pravomocích. Podle tisku mu jeho nynější angažmá vynese měsíčně kolem dvou set tisíc korun.

K otázce případné korupce se generál Šedivý odmítá vyjadřovat vzhledem k neexistenci důkazů a své rozhodnutí nastoupit od Nového roku do čela dozorčí rady izraelské firmy měnit nehodlá. Šedivý potvrdil, že dostal výhodné nabídky na další uplatnění po svém odchodu z armády i ze státní sféry. Práce pro firmu Housing and Construction mu ale přijde prý nejzajímavější.

Martin Hromádka, Eva Hanzlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme