Šéfka MMF řešila v Berlíně budoucnost Řecka a záchranného fondu

V rámci maratónu jednání o řecké dluhové krizi se v Berlíně sešli na večerním jednání šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Christine Lagardeová

Christine Lagardeová | Zdroj: ČTK

Debata se mimo jiné týkala druhého záchranného balíku pro Řecko. Mezinárodní měnový fond se v poslední době staví k další mnohamiliardové pomoci pro Atény velmi skepticky.

Napjatá situace v Řecku je převládajícím tématem všech současných setkání, zdaleka ne jediným. Italský premiér Monti během víkendu opět přišel s požadavkem zdvojnásobení úvěrové kapacity Evropského stabilizačního mechanismu.

Berlín tento krok odmítá. Ministr financí Schäuble prohlásil v televizi ARD, že Německo zatím stále počítá s kapacitou 500 miliard eur dohodnutou v prosinci.

Kancléřka Merkelová chce na summitu unie kromě uzavření paktu pro zpřísnění rozpočtových pravidel ráda prosadila německo-francouzský šestibodový plán pro zvýšení růstu a zaměstnanosti.

Už dnes přiletí do Berlína na další kolo konzultací předseda EK Barroso, předseda rady EU van Rompuy a také belgický premiér.

Milan Kopp, Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme