Šéfové financí zemí EU zacílí na daňové úniky

Nejen o dalším hospodářském rozvoji Evropské unie se dnes budou radit ministři financí sedmadvacítky. Budou mluvit i o problému, který v poslední době trápí hlavně Německo. Vyvádění příjmů unijních občanů do evropských i zámořských daňových rájů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajky členských zemí EU | Foto: europa.eu.int

Německý ministr financí Peer Steinbrück má své resortní kolegy přesvědčovat o tom, že je potřeba přijmout přísnější opatření proti posledním daňovým rájům v Evropě. Ta by měla například Andoru, Lichtenštejnsko, Monako nebo Švýcarsko zavázat, aby více spolupracovaly s finančními úřady v okolních státech.

Novelizovaná unijní direktiva by podle německých představ měla přimět dotyčné státy k předávání informací například o příjemcích kapitálových výnosů nebo dividend. Má také stanovit povinnost státům s vysokou mírou bankovního tajemství zpřístupňovat informace o majitelích účtů.

Berlín má na přesvědčování ostatních ministrů financí velký zájem. Daňové úniky do finančních rájů odhaduje na 30 miliard eur ročně.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme