Šéfové Německých drah a odborů hledají východisko

Dnešek bude možná dnem D v tarifním sporu na německé železnice. Po dlouhé odmlce spolu totiž budou na utajovaném místě jednat předseda představenstva Německých drah Hartmut Mehdorn a jeho rival, šéf odborového svazu GDL Manfred Schell. Státní koncern má údajně pro nespokojené strojvůdce připravený nový návrh tarifní smlouvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá železnice | Foto: www.db.de/site/bahn/de/start.html

Také strojvůdci opustili své názorové "zákopy" a výrazně slevili ze svých mzdových požadavků. Podle šéfa odborového svazu GDL Manfreda Schella by se teď spokojili s platovým navýšením jen o 10 až 16 procent. Železniční odborář ale v souvislosti s dnešním jednáním varuje před přehnaným očekáváním. Samotné tarifní rozhovory totiž začnou až poté, co se na stole objeví konkrétní nabídka. Potom by ale všechno mohlo jít rychle.

"Jsem přesvědčený, že dospějeme ke kompromisu a že se o Vánocích už stávkovat nebude," řekl Schell v rozhovoru pro ČRo a další zahraniční média. O slovo se mezitím přihlásil šéf největších železničních odborů Transnet Norbert Hansen. Ten žádá stejné platové navýšení, které si vybojují strojvůdci, i pro členy svého sdružení. V opačném případě prý Transnet může vstoupit i do stávky.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme