Sekyra Group koupila Stýblův dům v Praze za 450 milionů korun. Budou v něm obchody i luxusní byty

Developerská společnost Sekyra Group koupila od čtyř soukromých vlastníků Stýblův dům na Václavském náměstí v Praze za 450 milionů korun. Budovu chce zrekonstruovat hlavně pro obchody a služby. Náklady dosáhnou 850 milionů korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stýblův dům na Václavském náměstí, který koupila developerská skupina Sekyra Group | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

„Po komplexní rekonstrukci nabídneme v přízemí Stýblova domu komerční plochy k pronájmu pro obchody a služby. V části budovy počítáme s luxusním ubytováním a administrativou. Celkové náklady projektu dosáhnou 850 milionů korun,“ uvedl ředitel Sekyra Group Leoš Anderle.

Vláda odsouhlasila první část kanálu Dunaj-Odra-Labe. Povede mezi Ostravou a polskými hranicemi

Číst článek

Objekt na adrese Václavské náměstí 30 sousedí s funkcionalistickým palácem U Stýblů, známým jako palác Alfa. Tiskař, nakladatel a knihkupec Bedřich Stýblo na Václavském náměstí na konci 19. století provozoval své slavné nakladatelství. V paláci U Stýblů měly své sídlo divadlo Semafor i kino Alfa. Z druhé strany k domu přiléhá pasáž Světozor ústící do Františkánské zahrady.

Revitalizace se podle Anderleho předpokládá i u okolních budov, které ke Stýblovu domu přiléhají. „Projekt je součástí našeho širšího záměru rozdělit své investice i do centra metropole. V současné době zde skupina dokončuje objekt rezidence Nekázanka 17, který se promění v luxusní bydlení,“ doplnil Anderle.

Podle informací serveru Seznam Zprávy získala Sekyra Group dům od potomků Bedřicha Stýbla, kterým se vrátil v restituci. Jak server uvedl, Anderle vylučuje, že by historický dům zvětšil o moderní střešní nástavbu, jak to noví majitelé provedli s jinými zhruba stejně starými budovami na Václavském náměstí či Příkopech.

„Chceme domu nechat původní podobu, bude ale třeba posílit jeho celkovou statiku a zpevnit stropy,“ sdělil Anderle. Seznam dále uvádí, že podle ředitele bude zhruba rok a půl trvat projektová příprava přestavby, další až dva roky se bude stavět. „Stýblův dům se tak v novém kabátě představí nejdříve za tři, spíše za čtyři roky,“ dodává Seznam.

Smíchov, Žižkov i Karlín

Pithart vyzval vládu k reakci ohledně možné změny postavení Škody auto ve skupině Volkswagen

Číst článek

Společnost Sekyra Group působí na českém realitním trhu více než 20 let. V současnosti spravuje projekty s celkovou plochou přes milion metrů čtverečních. Vybudovala například sídla České spořitelny, Nestlé, T-Mobile, Skanska nebo Národní technickou knihovnu.

Minulý týden zahájila stavbu čtvrti Smíchov City za 20 miliard korun. Dokončena má být za 12 let. Kromě Smíchov City je její další velkou investicí nová čtvrť Rohan City, která se rozkládá na rozhraní Karlína, Invalidovny a Libně.

Další investicí je projekt Žižkov City, kde na pozemcích bývalého nákladového nádraží vznikne rezidenční čtvrť. Developer má zároveň ve spolupráci s Prahou zrevitalizovat historickou nádražní budovu, která bude mít převážně veřejnou funkci a jejíž součástí by měl být i Národní filmový archiv.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme