Senátoři chtějí hlasovat o zrušení účtenek k nákupům

Povinnost živnostníků vydávat účtenky při platbě nad padesát korun bude možná zrušena už od září. Ještě na červencové schůzi o tom chtějí hlasovat senátoři. Poslanci by pak novelu mohli stihnout projednat ještě v srpnu, tedy s platností od září. Premiér Jiří Paroubek sice nedávno tutéž změnu zákona také slíbil, ale nejdřív až za několik měsíců. Po zářijové či říjnové schůzi kabinetu by totiž návrh teprve putoval k projednání do Parlamentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přemysl Sobotka | Foto: Jan Rosenauer

Podle předsedy Senátu, Přemysla Sobotky z ODS, je velká šance, že zákonodárci Paroubka se zrušením účtenek předběhnou. "Pokud to projde v Senátu, tak doufám, že 16. srpna, kdy má Sněmovna mimořádné zasedání, to schválí. Od 1. září by nemuselo toto, podle mého názoru nesmyslné nařízení, platit," řekl Českému rozhlasu Sobotka.

Šanci, že se zákonodárcům podaří Paroubka se zrušením účtenek předběhnout, rozhodně vítá předseda Sdružení podnikatelů a živnostníků Bedřich Danda: "Já osobně jsem byl několikrát v Parlamentu před schvalováním tohoto zákona v červnu, kdy poslanci slíbili, že tento návrh neodhlasují. Bohužel došlo k odhlasování. Myslím si, že je to nelogické. Teď se bude tato chyba složitě napravovat. Zákon platí."

Vít Dvořák, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme