Severočeské dopravní podniky expandují do Jižní Ameriky

ČSAD Jablonec a ČSAD Semily vybuduje v Jihoamerickém nezávislém státě Paraguay síť veřejné hromadné dopravy. Celou akci odhadují obě společnosti v prvních pěti letech na zhruba dvě miliardy korun. V budoucnu chtějí firmy expandovat i do sousední Bolívie. Do jižní Ameriky by se mohly dostat i dopravní prostředky českých výrobců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobusová doprava (ilustr. foto) | Foto: F. Tichý

V Česku už byla na jednání šestičlenná vládní delegace z Paraguaye. Odborníci z Jižní Ameriky zkoumali v Česku systémy veřejné dopravy a zajímali se o možnost dodávek vozového parku pro jejich dopravní systém. První testovací autobusy ze Škoda Transportation, Škoda Electric a IVECO se rozjedou paraguayským hlavním městem Asunción už v říjnu. Jejich zkouška má předcházet nákupu první série dopravní techniky, která by měla zahrnovat 40 trolejbusů a 60 autobusů. Celou investici má zaštiťovat paraguayská vláda.

Paraguayjští experti navštívili firmy IVECO a SOR a vývojové a výrobní centrum tramvají a trolejbusů v plzeňské Škodě Transportation. Zajímali se o technické zázemí provozu, v Jablonci si prohlédli i cyklobus. ČSAD Semily nabídlo do projektu i využití magnetické karty Opuscard.

ČSAD Semily patří k největším dopravcům v Česku. Předloni vykázala obrat přes 480 milionů korun. Vloni koupila akcie společnosti ČSAD Jablonec, jejíž obrat předloni překročil 775 milionů a zisk 93,7 milionu korun.

Alena Adámková, Ivana Schoffelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme