Severokorejci dluží Německu deset milionů eur na daních, píší noviny

Severní Korea dluží Německu zhruba deset milionů eur na daních (266 milionů korun). Uvedl to list Süddeutsche Zeitung, podle něhož komunistický režim nedanil příjmy z hostelu, který vznikl v prostorách jeho velvyslanectví v Berlíně.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůdce KLDR Kim Čong-un

Vůdce KLDR Kim Čong-un | Zdroj: ČTK

Totalitní země pronajímá nejméně od roku 2004 část své ambasády provozovatelům City Hostelu a kongresového centra For X, za což dostává desetitisíce eur měsíčně. Panelové budovy se totiž nacházejí v atraktivní lokalitě, odkud to není daleko například k Braniborské bráně, na bývalý vnitroberlínský hraniční přechod Checkpoint Charlie nebo na Postupimské náměstí.

Obcházení sankcí?

Německé ministerstvo zahraničí se nedávno nechalo slyšet, že se pokusí Severní Koreu přimět, aby hostel i kongresové centrum uzavřela. Panují totiž obavy, že těmito příjmy Severokorejci v podstatě obcházejí zpřísněné sankce OSN proti Pchjongjangu.

Nyní se navíc zjistilo, že komunistický stát příjmy v Berlíně nedaní a i s penále dluží už zhruba deset milionů eur. Podle Süddeutsche Zeitung sice existuje dohoda, že Severní Korea bude platit 7000 eur (186 tisíc korun) měsíčně, ale ani to prý země nedodržuje. Jak ji k tomu spolková republika chce donutit, zatím není zřejmé.

 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme