Sirkárna v Lipníku skončila

Po třiadevadesáti letech skončila v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku tradiční výroba zápalek. Ze dne na den přišlo o práci zhruba sedm desítek zaměstnanců společnosti Euromatch, která je posledním vlastníkem továrny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápalky | Foto: Euromatch

Jako blesk z čistého nebe zapůsobila zpráva, že firma končí s výrobou zápalek. Zaměstnanci místo práce dostali v pondělí od svého zaměstnavatele výpověď. "Nesměli jsme vůbec jít do závodu, tady jsme měli připravené výpovědi," řekla Českému rozhlasu jedna z pracovnic. "Člověk tady dělá tolik roků, dělá se třeba celý týden ještě na pět hodin, a najednou konec. Pozvou si bezpečáky proto, aby to mohli zastavit," neskrývá rozhořčení starší muž.

Podle tiskového mluvčího společnosti Euromatch Štěpána Poláše přistoupilo vedení firmy k ukončení provozu bývalé sirkárny na základě rozhodnutí inspektorátu bezpečnosti práce. Ten v závodě zjistil celou řadu závad, které přímo ohrožují zdraví a životy zaměstnanců. "Je to především kotelna, kde hrozí nebezpečí výbuchu a šíření požáru. Něco takového se už tady stalo v roce 1986, kdy někteří lidé zahynuli."

Marika Táborská, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme