Sklárny ve Světlé zprovozní další pec, práci najdou desítky lidí

Sklárny ve Světlé nad Sázavou dnes zprovozní novou pec a dají práci dalším asi 50 lidem. Skláři to považují za historický okamžik, protože pec je už pátá v pořadí. Podnik, který v roce 2008 zkrachoval, teď jede na plný výkon a daří se mu ve všech koutech světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světlá nad Sázavou | Foto: www.vysocina-news.cz

Sklárny ve Světlé mívaly v posledních letech čtyři tavící agregáty. Dříve se mimo jiné zabývaly ruční výrobou skla. Dnes už jenom lisují v automatických linkách. Z nové páté pece se k zákazníkům především v asijských zemích budou dostávat větší kusy skla, vázy a mísy.

„Leštění tam je plamenem. Většinu výrobků se snažíme zabalit hned za chladicí pásovou pecí, to znamená, že nikde neputují,“ vysvětlil technický ředitel Zdeněk Dvořák.

Firma přijala nové zaměstnance, což je pro celý region dobrá zpráva. „Budeme přijímat dalších 50 až 60 pracovníků, z tohoto počtu jsou asi dvě třetiny už ve firmě a zaučují se,“ potvrdil Dvořák.

Další pracovníci přijdou během následujících týdnů. Nová pec stála přes 40 miliónů korun. Sklárny se s více než 500 zaměstnanci dostanou na denní tavící výkon kolem 90 tun.

Igor Maňour, Milan Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme