Škoda Auto bude vyrábět octavie v Číně

Automobilka Škoda Auto začne vyrábět koncem příštího roku nové octavie i v Číně. Během roku 2007 plánuje firma vyrobit až 40 tisíc vozů, které budou určeny pouze pro čínský trh. Příslušnou licenční smlouvu dnes v Mladé Boleslavi podepsali představitelé Škody Auto a společnosti Shanghai Volkswagen. V Číně už mateřský koncern Škody vyrábí volkswageny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škoda Octavia

Škoda Octavia | Foto: Škoda Auto

Podle mluvčího Škody Jaroslava Černého budou auta určena pro čínský trh. Škoda v roce 2007 zahájí produkci nové octavie v provedení limuzína, později bude vyrábět i kombi. Zatím podnik v Číně prodával starší model octavie.

Škodovky se dnes montují v bosenském Sarajevu, na Ukrajině nebo v Indii. V Indii se navíc od letoška montuje i model Škoda Superb.

Jak vysvětlil mluvčí automobilky, vyrábět v Číně je nejlevnější způsob jak na tamní trh proniknout.

"V Číně je o česká auta zájem velký, bohužel díky tomu, že tam jsou uvalena cla a byla tam kvóta daná ministerstvem, tak jsme tam nemohli prodávat víc. Jestliže se podíváme montáž, jaká probíhá třeba v Indii nebo na Ukrajině, tak ten vůz je vyrobený tady a spolu s díly je dodáván tam. My se pokusíme v Číně udělat určitý stupeň lokalizace dílů do výroby, postupem času bychom chtěli přejít na vysokou lokalizaci, to znamená, že 80 procent dílů by bylo lokální produkce."

Ondřej Kubala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme