Škoda Auto se stále nemůže expedovat, zlobí podnikový software

Mladoboleslavská Škodovka má stále problémy s expedováním nových vozů i s objednáváním náhradních dílů poté, co jí včera vypadl podnikový informační systém. Podle mluvčího automobilky Rudolfa Dreithalera firma předpokládá, že se jí podaří v nejbližší době závadu odstranit. Výrobu vozů výpadek informačního systému neovlivnil.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škoda Auto Mladá Boleslav

Škoda Auto Mladá Boleslav | Foto: Jana Huzilová

Odborníci stále pracují na odstranění softwarové chyby, se kterou se potýkají od pondělního večera. Kdy přesně se jim podaří problém vyřešit, nikdo nedokáže přesně odhadnout.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci ve Škodě Auto, kde řeší vážný výpadek podnikového informačního systému, sleduje reportérka Jana Huzilová

Podle neoficiálních informací, které naše reportérka získala od některých zaměstnanců, by systém měl být funkční během dneška. Ale jestli to bude za dvě nebo pět hodin, si nikdo v automobilce netroufá říci, ani vedení firmy.

Automobilka do včerejška stále tvrdí, že výroba vozů bezprostředně ohrožena není, všechny závody pracují v plném provozu bez přerušení. Problémy se systémem SAP by podle vedení v žádném případě neměli pocítit ani zákazníci.

Firma tvrdí, že má situaci pod kontrolou, přesto, jak uvedli někteří dopravci, problémy s výpadkem přece jenom nějaké byly. Prý se nemohly vytisknout dokumenty potřebné pro expedici, a ve výrobních závodech se tak hromadí auta.

V areálu automobilky například včera čekalo na nakládku zhruba tři sta kamionů, vyexpedovat se ale údajně podařilo jen několik set aut. Dokumentace k nim se musela vyplňovat ručně, což přineslo problémy.

Výpadek systému pocítili i někteří zaměstnanci, například se nedostali do některých souborů.

Jana Huzilová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme