Škoda Auto začíná jednat s odbory o mzdách a pracovních místech
V největší české automobilce Škoda Auto dnes začíná kolektivní vyjednávaní o platech. Týmy odborářů a firmy se sejdou v centrále automobilky v Mladé Boleslavi ve dvě odpoledne.
Jde o druhé vyjednávací kolo, první se uskutečnilo už loni v prosinci. Na dnešním setkání mají obě strany nastínit okruhy svých požadavků.
„V současné době z důvodů, že zaměstnanosti není nazbyt, uděláme větší tlak na to, abychom uhájili pracovní místa, a snížíme tlak na požadavky na mzdách,“ avizoval předseda odborů KOVO Jaroslav Povšík.
Firma podle informací z oddělení komunikace tak doufá, že k dohodě dojde bez větších emocí, které zpravidla kolektivní vyjednávání provázejí.
Průběh jednání nebude vedení společnosti komentovat a oznámí až konečné výsledky. Platnost současné kolektivní smlouvy o mzdách skončí ve Škoda Auto na konci března.