Je to oficiální: nástupce Yetiho se bude jmenovat Škoda Karoq

Škoda Auto pokračuje v představování nových SUV. Oficiálně potvrdila, že nástupce úspěšného modelu Yeti se bude jmenovat Karoq. Mladoboleslavská automobilka se při vytváření jména nového vozu tak jako v případě Kodiaqu inspirovala u jednoho z původních aljašských kmenů. Světová premiéra Karoqu se uskuteční 18. května ve švédském Stockholmu. Na trh přijde auto v druhé polovině letošního roku.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novinka ve třídě kompaktních SUV Škoda Karoq | Foto: Škoda Auto

Pokud byste zabrouzdali do slovníku jazyka Aleuťanů, kmene původních obyvatel z ostrova u jižního pobřeží Aljašky, našli byste označení automobilu slovem „kaa´raq". Okřídlený šíp, který má mladoboleslavská automobilka podle jedné z historek ve znaku od doby, kdy Emil Škoda navštívil za první republiky Spojené státy a uchvátili ho Indiáni, se zase řekne „ruq". A tak vznikla Škoda Karoq.

Novinka ve třídě kompaktních SUV Škoda Karoq | Foto: Škoda Auto

„Je pro nás důležité dát našemu novému SUV silné jméno, které bude součástí jednotného systému názvů modelů SUV značky Škoda," říká Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti za oblast prodeje a marketingu.

Že se bude nový model z Kvasin jmenovat Karoq, ostatně naznačila sama automobilka, když v březnu název zaregistrovala u Úřadu průmyslového vlastnictví. Škodovka bude písmenem „Q" do budoucna označovat všechny modely SUV.

Větší než Yeti

Mladoboleslavská automobilka aktuálně testuje nový model v estonských lesích, podle uniklých informací má na délku 4,38 metru, tedy výrazně méně než bratrský Kodiaq, ale zároveň o 160 milimetrů více než Yeti. Je také širší a má i delší rozvor než původní terénní kompakt.

Novinka ve třídě kompaktních SUV Škoda Karoq | Foto: Škoda Auto

V základu nabídne Škoda Karoq čtyři motorizace: dva dieselová a dva benzinové agregáty. Zcela nový bude čtyřválec 1.5 TSI o výkon 110 kW, a to jak pro čtyřkolku, tak pro verze s pohonem pouze přední nápravy. Vůbec poprvé by také auto mělo dostat digitální přístrojový štít.

Karoq Škodovka odtajňuje měsíc poté, co na trh vstoupilo první sedmimístné SUV značky Škoda Kodiaq. V rámci škodovácké Strategie 2025 bude automobilka v následujících letech rozšiřovat modelovou paletu terénních vozů a už za tři roky by měl na trh přijít také zcela první elektromobil s okřídleným šípem ve znaku.

 

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme