Škoda Praha postaví elektrárnu v Mexiku

Významnou zahraniční zakázku, přesahující tři miliardy korun, se podařilo získat firmě Škoda Praha. V mexickém městě Monterrey se bude hlavní měrou podílet na výstavbě paroplynové elektrárny. Česká firma se tak v Latinské Americe objeví po dvanáctileté pauze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

po podpisu kontraktu | Foto: Michal Kamaryt

Po dvouletém marném hledání máme konečně zase významnější zakázku, říká šéf Škody Praha Jan Řičica ke stavbě elektrárny v Mexiku za 106 milionů dolarů. "Cirka 55 procent z této částky je zajišťováno z Čech, zbytek je stavební část z Mexika a dodávka plynové turbíny ze zahraničí."

"Zjistili jsme, že jsou ochotni a schopni pro nás udělat přesně to, co potřebujeme", zdůvodňuje výběr právě české firmy George Quitter stojící v čele mexické společnosti Genermex. Ta je hlavním dodavatelem stavby. Podle Quittera české technologie umožní vyrábět nejlevnější elektrickou energii v regionu.

Vůbec první paroplynová elektrárna v Latinské Americe by se měla rozjet za rekordních 24 měsíců. "Stát může pouze otevírat dveře, ale všechno ostatní už je v rukou příslušných firem, na jejich technické zdatnosti a konkurenceschopnosti," dodává k dnes podepsanému kontraktu ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme