Škodu Transportation povede Didier Pfleger, dosud pracoval v konkurenční firmě Alstom
Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem skupiny Škoda Transportation je Didier Pfleger. Dosud pracoval v konkurenční firmě Alstom. Na obou postech vystřídal Petra Brzezinu, který plzeňské strojírenské seskupení vedl od převzetí skupinou PPF v roce 2018. Informoval o tom v pondělí ředitel komunikace PPF Leoš Rousek.
Pfleger dosud působil ve společnosti Alstom, která je světovým lídrem v dopravním strojírenství, tedy ve stejném oboru, jakému se věnuje Škoda Transportation.
PPF chce převzít televizi RTL v Chorvatsku, patřila by pod stejnou firmu jako Nova
Číst článek
„Do své nové funkce nastupuje k dnešnímu dni. V Alstomu působil více než deset let. Byl členem nejvyššího vedení Alstomu a ředitelem divize výroby a prodeje elektrobusů,“ uvedl v pondělí ředitel komunikace PPF Leoš Rousek.
Do vedení Škody Transportation se dostali i další manažeři, kteří pracovali pro velké globální společnosti z oboru. Obchod skupiny řídí Mike Niebling, který přišel z Bombardieru. Do čela řízení výroby a logistiky nastoupil Radoslaw Banach, který dříve vedl výrobní podniky Alstomu v Polsku.
Blízký východ, Afrika, Asie
PPF od nového předsedy představenstva a ředitele očekává podle Rouska geografickou expanzi a další kroky v transformaci na moderního výrobce dopravních systémů. Jako prezident regionální divize Alstomu pro Blízký východ, Afriku a střední Asii přispěl Pfleger k výraznému zlepšení výsledků firmy, pokud jde o nárůst tržeb i ziskovosti.
„Jmenováním Didiera Pflegera pokračujeme v cestě za dosažením našeho cíle - zvýšit tržní podíl Škody v konkurenci s největšími průmyslovými výrobci ve světovém měřítku,“ řekl Ladislav Bartoníček z PPF Group.
„Je mi ctí, že mě PPF pověřila náročným úkolem stát v čele transformace klíčového aktiva skupiny v oblasti průmyslu. Velmi si vážím tradice i dosavadních úspěchů Škody ve výrobě ekologických, bezpečných a komfortních dopravních systémů. Mezi mé okamžité cíle patří zvýšení ziskovosti společnosti, stejně jako zajištění provozní spolehlivosti a špičkové kvality v období výrazného růstu, který Škoda v současnosti zažívá,“ uvedl Pfleger.
Jeho cílem je skupinu dále rozvíjet, motivovat a mobilizovat manažerské týmy i všechny zaměstnance.
O firmě Škoda Transportation
Škoda Transportation má více než 160letou tradici strojírenské výroby a patří mezi přední evropské výrobce vozů pro hromadnou dopravu. Nabízí jednopodlažní i dvoupodlažní vlaky, tramvaje, metro, trolejbusy či elektrobusy a pro všechny produkty zajišťuje servis.
Nehod na přejezdech loni přibylo, ubylo úmrtí. Řidiči nejčastěji nerespektují červená světla
Číst článek
Vyrábí vlaky pro Česko, Slovensko, Lotyšsko i Estonsko, dále tramvaje pro sedm německých měst, například Mannheim a Bonn, i pro finské Helsinky a také pro Ostravu, Plzeň a Brno. V brzké době představí první soupravu metra pro Varšavu.
Škoda Transportation loni v červnu uvedla, že kvůli výraznému růstu počtu nových zakázek bude investovat do konce roku 2023 šest miliard korun. Největší středoevropský výrobce kolejových vozidel má téměř 6000 zaměstnanců.
Škoda Transportation měla předloni zisk EBITDA 380 milionů korun, díky vyšší zakázkové náplni meziročně o 18,6 procenta vyšší. Tržby vzrostly o 11,3 procenta na 11,03 miliardy korun.