Škodovka dnes v Šanghaji podepíše miliardový konrakt

Delegace prezidenta Václava Klause vyjednala miliardovou zakázku, kterou podepíše v Šanghaji. Radiožurnál o tom informoval generální ředitel Škody energo Jan Musil. Nová zakázka je výsledkem dlouhodobé spolupráce a jednání firmy Škoda, která má na čínském trhu už několik let stabilní pozici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus v Šanghaji | Foto: Stanislav Zbyněk

"Je to na dodávku čtyř trubosoustrojí pro spalování biomasy a dále potom bude připraven za miliardu korun, který půjde také do provincie Kvan Zghou. Je to 2krát 150 MW projekt Nai Mong. Určitě energetika, obráběcí stroje ze Škodovky a výkovky, odlitky jsou tou halvní komoditou, která dneska z České republiky do Číny teče.

Právě v Šanghaji je dnes prezident Václav Klaus. Měl by tu jednat se šanghajským starostou. Poté, co navštívil bývalé kolonie a nynější zvláštní oblasti Číny, Hongkong a Macao, je to první zastávka v kontinentální Číně. Klausova jedenáctidenní cesta je první návštěvou českého prezidenta v Číně. Po Šanghaji navštíví ještě Čcheng-tu a Peking.

Markéta Kaclová, Alžběta Bajgartová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme