Skvrna v Mexickém zálivu roste. Akcie BP padají

Akcie společnosti BP dále klesají, takhle špatně si nestály třináct let. Spojené státy na největší britskou firmu stále více tlačí kvůli úhradě nákladů na likvidaci následků úniku ropy do Mexického zálivu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pracovníci společnosti BP čistí pobřeží

Pracovníci společnosti BP čistí pobřeží | Zdroj: ČTK

„Před tím, než BP vynaloží své finanční prostředky na platbu dividend a zahlazovací kampaně, musí splnit své závazky. A ty jsou jasné - uzavřít vrt, vyčistit záliv, postarat se o divoká zvířata a rybářské oblasti a vyrovnat se se všemi, které katastrofa postihla. Teprve pak může BP vyplácet akcionáře a napravovat svou image,“ shrnul další požadavky americký senátor Peter Welch.

Britští podnikatelé kritizují Obamovu administrativu za způsob, jakým na BP naléhá a vyzývají britskou vládu, aby se za firmu postavila. Premiér Cameron řekl, že jeho vláda je připravena BP pomoci.

Jitka Malá, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme