Slovenská vláda se chce ve sporu s ČSOB odvolat

Slovenská vláda se pravděpodobně ve sporu s Československou obchodní bankou odvolá. Potvrdil to ministr financí a vicepremiér Ivan Mikloš. Konečné rozhodnutí padne nejpozdějí do 11. února.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČSOB | Foto: Jan Rosenauer

Ministr zopakoval, že Dzurindovy vlády neměly možnost k mimosoudní dohodě. Odůvodnil to zárukou českého kabinetu na úhradu poskytnutého úvěru z června roku 1998. Největší míru zodpovědnosti za současný stav nese podle vicepremiéra ministr Mečiarovy vlády Sergej Kozlík nejen pro rozhodnutí přestat pohledávku ČSOB splácet, ale i pro skutečnost, že nebyla promítána do státních rozpočů.

Mikloš také řekl, že závazek zvyšuje dluh státu a na jeho úhradu by si muselo Slovensko vzít úvěr. Slovenská strana chce v takovém případě vyjednat příznivější platební podmínky. Informaci o postupu vlády ve sporu s ČSOB si vyžádala i slovenská sněmovna. Termín na odvolání stanovila washingtonská arbitráž.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme