Slovenská vláda se dohodla na příštím státním rozpočtu

Z rozpočtu Slovenska budou profitovat například ženy na mateřské dovolené. Hlouběji do kapsy naopak sáhnou kuřáci a milovníci piva.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislavský hrad s novou fasádou

Bratislavský hrad s novou fasádou | Foto: Bratislavský hrad

Slovenská vláda udělala v původním návrhu rozpočtu řadu změn. Základní cíl zůstává ale stejný. Snížit deficit rozpočtu příští rok o 1,7 miliardy eur.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slovenský kabinet našel shodu na rozpočtu

Rozpočtová škatulata odnesou kuřáci, krabička cigaret zdraží o deset eurocentů. Částečně naopak uspěla pivovarnická lobby. Spotřební daň na pivo nestoupne o padesát procent, ale jen asi o polovinu. Půllitr piva tak bude o tři centy dražší.

Vláda se naopak chystá přidat ženám na mateřské dovolené.

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj v Evropě ve své nové zprávě Slovensko pochválila za reformy, které vláda chystá. Slovenská ekonomika by měla příští rok podle bankovních analytiků růst asi o 4 procenta.

Milan Kopp, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme