Slovensko odkládá termín spuštění elektronického mýta

Zavedení dálničního mýta na Slovensku se odkládá nejméně o rok. Oznámil to premiér Robert Fico, podle kterého řidiči začnou platit mýto až 1. ledna roku 2010. Důvodem jsou prodlevy při výběru firmy, která mýtný systém zavede.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kamion

kamion | Foto: Marián Vojtek

Soutěž na mýtný systém je na Slovensku od začátku tajná, pověřené úřady odmítají poskytovat jakékoliv informace a komentátoři ji považují přinejmenším za podezřelou. Zakázku sice vyhrálo před pár měsíci francouzské konsorcium SanToll, bylo však nejdražší, ostatní zájemci proto podali námitky a úřady tendr zrušily.

Ve hře je více než 20 miliard slovenských korun, Ministerstvo dopravy chce zavést mýto nejenom na dálnicích, ale i na rychlostních cestách a silnicích první třídy. Délka zpoplatněných tras na Slovensku tak bude dvakrát delší než v Česku.

Marika Táborská, Ľubomír Smatana, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme