Slovensko prodalo lázně Piešťany

Slovensko prodalo světoznámé lázně Piešťany. Jejich novým vlastníkem je od tohoto týdne česká léčebná společnost Mariánské lázně. Za dvoutřetinový podíl akcií zaplatí více než miliardu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lázně | Foto: Markéta Kaclová

O prodeji rozhodl slovenský fond národního majetku letos v únoru. Konečné slovo však měl tento týden až protimonopolní úřad. Majoritní vlastník je povinen poukázat 1 miliardu 18 miliónů korun do konce května. Zároveň se zavázal investovat v Piešťanských lázních do roku 2006 700 miliónů korun.

O prodeji lázní se vedla na Slovensku obrovská polemika. Stoprocentním vlastníkem Mariánských lázní je totiž maďarský provozovatel hotelů Danobius RT Holding. Ozývaly se hlasy o škodlivosti přílišného přílivu maďarského kapitálu a jeho vlivu na slovenskou ekonomiku. Majoritním vlastníkem maďarské hotelové sítě je ale britská firma, která ji využívá pro expanzi ve středoevropském regionu.

Prostředky za prodej piešťanských lázní půjdou do slovenského rezortu zdravotnictví, které prochází v současné době vážnou krizí.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme