Slovnaft bude muset zaplatit miliardovou pokutu

Bratislavský Slovnaft bude zřejmě muset zaplatit více než miliardovou pokutu. Slovenské ministerstvo financí ji rafinérské společnosti dalo po cenové kontrole za předchozí tři roky. Slovnaft teď může rozhodnutí ministra Ivana Mikloše napadnout jen soudní cestou.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čerpací stanice Slovnaft

čerpací stanice Slovnaft | Foto: MOL

Ministerstvo zkontrolovalo společnost vloni v prosinci, protože se mu nezdály ceny pohonných hmot i v porovnání s Českou republikou. Po kontrole dostala rafinerie pokutu za porušení cenové disciplíny ve výši 1,35 miliardy korun.

Slovnaft jakékoliv porušení zákona odmítl s tím, že do cen se mimo jiné promítají i vysoké spotřební daně. Pokutu ve stanovené lhůtě nezaplatil. Ministr Mikloš následně poslal kontrolu do firmy znovu kvůli podezření, že se nepřiměřeným zvyšováním cen snaží na sankci vydělat.

Vedení Slovnaftu i mateřského maďarského koncernu MOL už se několikrát nechalo slyšet, že se bude bránit všemi prostředky, včetně žaloby na stát.

Renata Havranová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme