Boeing Smartwings se 170 lidmi letěl několik hodin jen s jedním motorem. Podle firmy to bylo bezpečné

Boeing společnosti Smartwings letěl ve čtvrtek z Řecka do Prahy přes dvě hodiny jen s pravým motorem. Levý byl nefunkční. Na palubě bylo v tu dobu 170 lidí. Informoval o tom server Zdopravy.cz. Posádka podle něj v takovém případě obvykle volí nouzové přistání na nejbližším vhodném letišti. Letadlo Smartwings ale doletělo až do Prahy. Podle firmy to bylo bezpečné.

Praha/Samos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Petr Bušta | Zdroj: Český rozhlas

Boeing společnosti Smartwings vyrážel ve čtvrtek se 170 lidmi na palubě z ostrova Samos do Prahy. K závadě došlo podle informací serveru Aviation Herald už krátce po startu.

Levý motor měl přestat fungovat nad Egejským mořem, informoval server Zdopravy.cz. Podle Aviation Herald se pak posádka snažila motor neúspěšně nastartovat.

Data: Se zpožděním na Ruzyni přiletí čtvrtina letadel, každé desáté o víc než tři čtvrtě hodiny

Číst článek

Boeing 737-800 společnosti Smartwings pak klesl z letové hladiny 36 tisíc stop na 24 tisíc stop, ve které pokračovala posádka až do cílové destinace, tedy Prahy, jak vyplývá z dat serveru Fligtradar24.

Posádka podle serveru při takové poruše obvykle volí nouzové přistání na nejbližším letišti. Důvodem je mim o jiné riziko, že by mohl přestat fungovat i druhý motor.

Mluvčí Smartwings Vlaďka Dufková odmítá, že by firma porušila bezpečnostní předpisy. „Posádka postupovala v souladu s bezpečnostními a provozními postupy pro tyto případy a letadlo bezpečně přistálo. Velitel letadla patří k nejzkušenějším ve společnosti, posádka měla situaci pod kontrolou a rozhodně by nic nepodcenila,“ uvedla pro server Zdopravy.cz.

Posádka je podle ní na zvládání podobných případů vycvičená. Nikomu z cestujících ani členů posádky se nic nestalo.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme