Smlouva o spojení ČEZu s distributory podepsána

Spojení elektrárenské společnosti ČEZ a regionálních distributorů energie se přece jen uskuteční. Zástupci Fondu národního majetku v pátek večer podepsali s představiteli ČEZu smlouvu o prodeji státních podílů v osmi distribučních firmách za 32 miliard korun. ČEZ naopak státu prodá 66 procent akcií přenosové soustavy ČEPS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stožár elektrického vedení | Foto: Jan Rosenauer st.

Transakci v současné době šetří Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který zjišťuje, jestli prodejní cena odpovídá situaci na trhu.

Vedení Fondu národního majetku s podpisem příslušných smluv otálelo, přestože vláda o těchto majetkových přesunech rozhodla už v březnu. Definitivně je pak odsouhlasila počátkem května. Před dvěma týdny Fond odmítl smlouvy podepsat s tím, že napřed musí být provedeno nové ocenění akcií ČEPS. Kvůli zablokování celé transakce byla už minulý měsíc odvolána šéfka FNM Zdenka Němcová.

Kabinet hodlá propojením ČEZu s distributory zvýšit hodnotu elektrárenské společnosti před dalším jednáním o privatizaci naší elektroenergetiky.

Naděžda Hávová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme