Smržovská sklárna zatím bez jasné budoucnosti

Závod Lustrové sklo ve Smržovce na Jablonecku bude nadále uzavřen. Nový majitel, společnost Beskydy Invest sice uhradila v termínu dražební cenu ve výši osm a půl milionu korun, přesto tu podnikat nehodlá a továrnu chce prodat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidem ve Smržovce není jedno, jaký bude další osud továrny, kam někteří z nich chodili za prací i třicet let. V dubnu tu totiž začal kolotoč událostí, které vyvrcholily pro dělníky ztrátou zaměstnání a to doslova ze dne na den a navíc bez náhrady mzdy. Nový majitel, který získal podnik v dražbě, sliboval, že se o zaměstnance postará a znovu rozjede sklářskou výrobu. To vše poté, co provede audit a uhradí prodejní cenu. To se stalo, a tak smržovský starosta Vladimír Kahánek jednal se zástupcem společnosti Beskydy Invest o dalších záměrech firmy. Potvrdilo se však jen to, čeho se město obávalo. Oproti původním tvrzením ve Smržovce firma podnikat nebude a továrnu opět prodá. Už dnes jsou údajně ve hře tři až čtyři zájemci.

Markéta Kaclová, Zdenka Schovánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme