Smržovská sklárna zatím bez jasné budoucnosti

Závod Lustrové sklo ve Smržovce na Jablonecku bude nadále uzavřen. Nový majitel, společnost Beskydy Invest sice uhradila v termínu dražební cenu ve výši osm a půl milionu korun, přesto tu podnikat nehodlá a továrnu chce prodat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidem ve Smržovce není jedno, jaký bude další osud továrny, kam někteří z nich chodili za prací i třicet let. V dubnu tu totiž začal kolotoč událostí, které vyvrcholily pro dělníky ztrátou zaměstnání a to doslova ze dne na den a navíc bez náhrady mzdy. Nový majitel, který získal podnik v dražbě, sliboval, že se o zaměstnance postará a znovu rozjede sklářskou výrobu. To vše poté, co provede audit a uhradí prodejní cenu. To se stalo, a tak smržovský starosta Vladimír Kahánek jednal se zástupcem společnosti Beskydy Invest o dalších záměrech firmy. Potvrdilo se však jen to, čeho se město obávalo. Oproti původním tvrzením ve Smržovce firma podnikat nebude a továrnu opět prodá. Už dnes jsou údajně ve hře tři až čtyři zájemci.

Markéta Kaclová, Zdenka Schovánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme