Sněhová kalamita stála Českou pojišťovnu 40 milionů korun

Extrémní počasí, silný vítr a husté sněžení, posledních dní způsobilo nárůst hlášení pojistných událostí, především pak na pojištěných automobilech. Za uplynulý týden eviduje Česká pojišťovna 10 tisíc hlášení škod. Požadované odškodné přesahuje 40 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Říčansko - kolona od Říčan k D1 dosáhla i 5 km

Říčansko - kolona od Říčan k D1 dosáhla i 5 km | Foto: Pavel Pavlas

„Dá se čekat, že čísla ještě narostou, lidé nahlašují škody se zpožděním. Události konce týdne proto budeme řešit ještě v začátku týdne příštího,“ upozornil ředitel odboru likvidace pojištění motorových vozidel České pojišťovny Patrik Nauš.

Podle Nauše jsou dvě třetiny všech hlášených pojistných událostí škody na vozidlech. „Nejčastějším typem škody u aut je poškození karoserie,“ řekl Nauš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dopady sněhové kalamity v oblasti pojištění vozidel shodnotil za Českou pojišťovnu ředitel odboru likvidace pojištění motorových vozidel Patrik Nauš

Další oblastí nárůstu pojistných událostí v souvislosti se sněhovou kalamitou jsou škody na střechách nebo okapech domů.

Jana Vondráčková, Michal Šenk, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme