Sněmovna schválila nová pravidla pro zadávání veřejných zakázek

Nová pravidla pro zadávání veřejných zakázek, která mají omezit možnost korupce, dnes schválila Poslanecká sněmovna. Norma má podle vlády přispět k větší průhlednosti při zadávání zakázek. Nový zákon počítá například s tím, že výběrové řízení na veřejnou zakázku už nebude možné směřovat na jednu konkrétní firmu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

z jednání sněmovny

z jednání sněmovny | Zdroj: ČTK

Podle ministra pro místní rozvoj Radko Martínka zákon naváže na novou směrnici Evropské unie a především rozšíří možnosti zadavatelů k podávání a dojednávání zakázek. " A velmi podstatná změna je v zákoně o souvisejících zákonech, kde se nám podařilo vytvořit legislativní prostor pro to, aby kraje v příštím finančním období Evropské unie mohly mít takzvané regionální operační programy, to znamená samy mohly administrovat finanční prostředky."

Zákon rozlišuje veřejné zakázky podle výše ceny na nadlimitní, podlimitní a malého rozsahu. Například u stavebních prací má být nadlimitní zakázkou ta, jejíž hodnota je vyšší než 165,288 milionu korun. U dalších typů dodávek či služeb nemá limit přesáhnout 13,215 milionu korun.

Zákon teď míří do Senátu.

Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme