Sněmovna schválila rozpočet na rok 2006 se schodkem 74,4 miliardy

Poslanecká sněmovna dnes schválila vládní návrh zákona o státním rozpočtu na příští rok. Už dříve poslanci rozhodli o tom, že rozpočet může počítat s příjmy 884 miliardy 400 miliony korun a výdaji 958 miliard 800 milionů korun. Schodek hospodaření státu tak bude 74,4 miliard.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parlament ČR, Poslanecká sněmovna | Foto: Jan Rosenauer

Vládní koalice dnes přežila zkoušku soudružnosti svých členů, když prosadila schválení jednoho z nejdůležitějších zákonů. Ze 195 přítomných poslanců bylo 98 pro a proti bylo 57 poslanců.

Poslanci dnes také hlasovali o stovkách pozměňovacích návrhů. Nejvíce přáli sportovcům, méně už školám. Například 10 milionů korun dostane fotbalový stadion v Mikulově, nebo 4,5 milionu korun TJ Jiskra Třeboň.

Dotaci necelých dvou milionů korun pro dětský domov ve Volyni naopak poslanci neschválili. Rozdíly byly také v přístupu k regionům.

Přijaté změny počítají i se zvýšením objemu peněz na platy zaměstnanců ve veřejné sféře. Rozpočtu ministerstva kultury přidali poslanci 100 milionů korun.

Zákon o rozpočtu nyní míří k prezidentovi, Senát o něm nejedná.

Jitka Hanžlová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme