Sobotka a odboráři tlačili na Ahold, chtějí vyšší mzdy pro zaměstnance

Zaměstnancům společnosti Ahold by se mohly od nového roku zvýšit mzdy o 8,5 procenta. Po společném jednání se zástupci firmy a odborů to řekl premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD. Ahold v Česku provozuje obchodní síť Albert a podle odborářů mají někteří její zaměstnanci plat zhruba 12,5 tisíce korun hrubého měsíčně. To firma popírá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisková konference ministerstva vnitra, Bohuslav Sobotka | Foto: Martin Svozílek

Podle společnosti Ahold je mzda 15 500 korun včetně takzvané variabilní složky. Sobotka Radiožurnálu řekl, že Ahold také přemýšlí o dorovnání platů svým zaměstnancům za letošní rok.

„Samozřejmě jsme neřešili detaily, to budou muset řešit odboráři s vedením společnosti Ahold. Já jsem jenom rád, že sociální dialog ve společnosti bude pokračovat, že se odbory a management sejdou příští týden za jedním stolem, a pevně věřím, že jednání nakonec skončí s výsledkem, který bude ve prospěch zaměstnanců a pomůže to ke zlepšení platů zaměstnanců ve společnosti,“ uvedl Sobotka.

Kvůli nízkým mzdám zaměstnanců Aholdu se už na začátku týdne sešel premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD s nizozemským velvyslancem.

Ondřej Látal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme