Sobotní provoz FÚ využily k odevzdání daňových přiznání tisíce lidí

Tisíce daňových poplatníků nechávají vyplnění formulářů tradičně na poslední chvíli. V pondělí mají poslední možnost podat přiznání k dani z příjmu fyzických osob, a proto se čeká velký nápor u přepážek. Finanční úřady v mnoha městech kvůli tomu prodloužily provoz. Dnes měly podatelny otevřeno do 12 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

finanční úřad Praha 10 | Foto: Eva Odstrčilová

Například na finanční úřad pro Prahu 10 přišlo dopoledne podat daňové přiznání asi 500 lidí. „Žádné fronty se ale netvořily,“ potvrdil z budovy úřadu reportér Radiožurnálu Tomáš Medek.

Podle zkušeností nechává přiznání daně na poslední chvíli asi pětina poplatníků. Poslední termín pro podání daňového přiznání pro daň z příjmu je sice v pondělí, bez sankce ale lze růžové formuláře odevzdat až do úterý 10. dubna.

Pokud formuláře vyplňuje daňový poradce, pak se lhůta posouvá na 2. červenec. Těm, kdo termíny nestihnou, hrozí sankce.

„V případě nepodání daňového přiznání včas, a pakliže je toto zpoždění delší než pět pracovních dnů, tak se poplatník vystavuje pokutě ve výši minimálně 500 korun. V případě, že zapomene zaplatit daň, čili není uhrazena v daný okamžik, tak se vystavuje úroku z prodlení,“ přibližuje Jaroslava Musilová z Generálního finančního ředitelství.

I letos mohou daňoví poplatníci využít více způsobů podání daňového přiznání. Mohou zaslat formulář poštou, donést na finanční úřad nebo podat přes internet. Jen minimum lidí ale podává daňové přiznání po internetu, většina pořád dává přednost tradičním formulářům na papíru.

Tomáš Medek, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme