Sociální služby přijdou o 800 miliónů korun

V příštím roce uvolní ministerstvo práce a sociálních věcí o 800 miliónů korun méně na sociální péči. Kraje přitom hlásí nedostatek peněz již letos.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Týdenní stacionář v Berouně

Týdenní stacionář v Berouně | Foto: Lucie Zemanová

Zřizovatelé azylových domů, denních stacionářů, nebo domovů pro seniory proto opět varují, že pokud se nenajdou peníze z jiných zdrojů, zhorší se kvalita, ale i dostupnost služeb. V důsledku škrtů hrozí na mnoha místech zánik terénních a poradenských služeb.

Už nyní patří zaměstnanci těchto zařízení k nejhůře placeným v Česku. Příští rok by mohli se změnou platových tarifů přijít o další peníze.

Podle prezidenta Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiřího Horeckého by to vedlo k tomu, že se o staré a nemocné nebude mít kdo starat a že se lidi pracující v sociálních službách budou rychle střídat. Pro klienty to bude znamenat psychickou nepohodu.

Ministerstvo práce hájí své plány tím, že nový systém by umožnil lépe odměňovat podle kvality práce.

Lenka Jansová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme