Soud povolil další návrh na vyrovnání brněnské Královopolské

V pořadí třetí návrh na vyrovnání s věřiteli povolil k dnešnímu dni brněnské akciové společnosti Královopolská Krajský soud v Brně. Nucené vyrovnání je asi dvouletý proces, který se zatím ani jednou v České republice nepovedlo dovést do konce.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud sice může souhlasit, ale konečné slovo mají věřitelé. Předmětem vyrovnání jsou pohledávky téměř za čtyři miliardy korun. Z toho téměř půl miliardy uplatní Konsolidační banka. Mluvčí Jiří Pekárek potvrdil zájem banky na hladkém průběhu vyrovnání.

Jak zdůraznil, Konsolidační banka souhlasí s tímto způsobem řešení dluhů a její orgány rozhodly, že své pohledávky uplatní formou kapitalizace do základního jmění. Konsolidační banka nebude požadovat řešení ve finančním plnění, aby nezatížila finanční toky brněnského podniku.

Milan Kopp, Radek Mokrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme