Soud prohlásil konkurz na majetek HPH

Městský soud v Praze prohlásil konkurz na majetek Harvardského průmyslového holdingu. Informoval o tom bývalý šéf představenstva a zároveň věřitel holdingu Pavel Matějka. Společnost podle něj splňuje všechny podmínky konkurzu. Předseda představenstva Karel Staněk chce proti rozhodnutí soudu podat odvolání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudnictví | Foto: Alena Palečková

Předseda představenstva holdingu Karel Staněk řekl, že proti rozhodnutí soudu podá odvolání. Návrh na konkurz byl podle něj podán na základě falešných pohledávek, které neprošly účetnictvím HPH. "Dost to připomíná aféru kolem konkurzů pana soudce Berky. Nemohu si pomoci, ale vidím v tom dost podobností. Mám dojem, že s těmi konkurzy by měla policie udělat rychlý konec."

Návrh na konkurz podal bývalý likvidátor a člen představenstva Harvardu Michal Pacovský kvůli závazkům po lhůtě splatnosti. Dalším důvodem byl fakt, že majetek klesl pod polovinu základního kapitálu.

Markéta Kaclová, David Vandrovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme