Soud vynese důležitý verdikt pro protesty německých strojvedoucích

Dnešek je klíčovým dnem pro další vývoj protestů německých strojvůdců. Zemský pracovní soud v Saské Kamenici totiž rozhodne o tom, zda je stávku nespokojených železničářů přípustné rozšířit i na nákladní a dálkovou přepravu. To by znamenalo zásadní obrat v tvrdém tarifním sporu, ve kterém měly zatím navrch Německé dráhy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německý vlak | Foto: Jan Rosenauer

Strojvůdci z odborového svazu GDL upírají své zraky do Saské Kamenice se značnými nadějemi. Podle dobrozdání právníků, včetně expertů Spolkového sněmu, totiž rozhodnutí soudu první instance stojí na vratkých nohou. Podle něj dosud strojvůdci museli své protesty omezovat na příměstskou a regionální přepravu, kde stávky Německé dráhy tolik nepoškozovaly.

Ochromení nákladní dopravy, které přichází v úvahu už o tomto víkendu, by ale bylo katastrofou nejen pro státní podnik, ale pro celé německé hospodářství. To tvrdí prezident Svazu zaměstnavatelů Dieter Hundt, podle něhož by v případě déletrvající stávky musela řada podniků zastavit výrobu.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme